donprestige

Sale konferencyjne w centrum

Poznań jest jednym z europejskich miast w środkowo-wschodniej części kontynentu, do którego napływają rzesze inwestorów. Zajmuje wysokie miejsce w renomowanych rankingach biznesowych jako dynamicznie rozwijające się miasto, stwarzające doskonałe warunki do inwestowania oraz przyjazne warunki do życia dla mieszkańców.

Ciekawa oferta kulturalna oraz różnorodność i otwartość na nowe technologie przy jednoczesnym dbaniu o ekologię, rozwój obszarów zielonych, nowoczesne środki transportu przyciąga inwestorów do stolicy Wielkopolski.

Dogodna lokalizacja profesjonalnie przygotowanych sal konferencyjnych

Gościnność, gospodarność i znakomite położenie komunikacyjne miasta sprawiają, że sektor MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) jest wyjątkowo dobrze rozwinięty. Poznań jest miastem z wieloma miejscami konferencyjnymi oraz wygodnymi noclegami dla przybywających do miasta biznesmenów.

Doskonałym pomysłem jest wybranie obiektu dysponującego salami konferencyjnymi oraz luksusową bazą noclegową, spełniającą najwyższe standardy zakwaterowania.

Przy wyborze najlepszej lokalizacji na przeprowadzenie konferencji, szkoleń czy meetingów biznesowych powinno się brać obiekty położone w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Umożliwia to łatwe dotarcie samochodem czy komunikacją miejską z dworca kolejowego bądź lotniska. Takie miejsca powinny także dysponować doskonałą infrastrukturą dla biznesu, m.in. zapewniać bazę noclegową czy wynajem sal konferencyjnych. Poznań jest miastem, w którym takich obiektów najlepiej poszukiwać w pobliżu centrum miasta i Starego Rynku. Stąd dzieli nas niewielka odległość od Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywają się duże imprezy, przyciągające wielu uczestników z różnych branż. Bliskość Dworca Głównego ma z kolei duże znaczenie dla przybywających koleją do stolicy Wielkopolski. Poznańskie lotniska Ławica jest położone zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum, do którego można bez problemu dojechać komunikacją miejską. Poznań jest miastem rozwijającym się zgodnie z ideą smart city, która zapewnia inteligentne rozwiązania, również w zakresie transportu.

sale konferencyjne

Optymalne i w pełni wyposażone zaplecze konferencyjne

Miejsce oraz zasady przeprowadzenia konferencji muszą być sprawdzone pod wieloma względami dla zapewnienia optymalnych warunków wydarzenia biznesowego. Powinno zagwarantować sprawne i bezproblemowe przeprowadzenie spotkania. Poznań jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla biznesu, między innymi dla prężnie rozwijającej się branży IT czy sektora najnowocześniejszych usług, co skłania do nieustannego podnoszenia jakości oferowanych klientom obiektów.

Zgodnie z wytycznymi unijnymi przyjmuje się, że na jednego uczestnika powinny przypadać 2 m2. Zapewnia to swobodę oraz poczucie komfortu. W zależności od ustalonego programu konferencji można nieco zmniejszyć (do 1,11 m2) przestrzeń dla uczestników, pod warunkiem działania odpowiedniej wentylacji i klimatyzacji.

Podstawę udanej konferencji, szkolenia czy spotkania firmowego w szerszym gronie są jednak kompleksowo wyposażone sale konferencyjne. Komfortowe, przestronne, jasne wnętrza o stonowanej, spokojnej kolorystyce to idealne tło dla spotkań. Niejednokrotnie zdarza się, że na miejsce spotkania biznesowego wynajmowane są małe sale konferencyjne. Poznań jest miastem, gdzie bardzo często odbywają się eventy w formie warsztatów, wewnętrzne szkolenia firmowe, coaching dla wybranych grup oraz networking.

Jedną z niezwykle istotnych kwestii wpływających na udane zorganizowanie konferencji są sale multimedialne z doskonałym wyposażeniem technicznym.

W skład zaplecza sprzętowego powinny wchodzić rzutnik i rozwijany ekran projekcyjny, umożliwiające przeprowadzenie prezentacji, np. w postaci zdjęć, rysunków czy filmów. Przydatne będą flipcharty ­– tablice demonstracyjne, niezbędne podczas prelekcji, szkoleń i wystąpień. Nowoczesny system nagłaśniający oraz mikrofony, pozwolą na wysłuchanie prelekcji oraz swobodną formę ewentualnych dyskusji. Absolutną podstawą jest niezawodne, szybkie, bezprzewodowe łącze internetowe. Uczestnicy konferencji muszą mieć możliwości połączeń on-line z różnymi zakątkami świata.

Często agendy konferencji zawierają mniejsze, kreatywne zebranie zespołów i burze mózgów, w których efekcie rodzą się nieszablonowe i oryginalne rozwiązania. Dlatego odpowiednie jest zorganizowanie w sali konferencyjnej mniejszej przestrzeni, tworząc meeting room. Poznań jest wspaniałym i świetnie przygotowanym miejscem do przeprowadzania wszelkiego rodzaju profesjonalnych spotkań biznesowych, konferencji i eventów firmowych.

Organizowanie konferencji w odpowiednio wyposażonych salach, to także zaplanowane przerwy na odpoczynek, kawę czy niewielki posiłek. Dlatego niezbędne jest dysponowanie zapleczem gastronomicznym, którego personel zadba o smaczny catering.

sale konferencyjne

Kompleksowa obsługa spotkań biznesowych

Rozwijająca się turystyka biznesowa kształtuje potrzebę powstania nowoczesnych i wielozadaniowych form organizowania spotkań biznesowych, jakim jest centrum konferencyjne. Poznań ma w swoim bogatym pakiecie propozycji dla biznesmenów rozwiązania bardzo skutecznie promujące miasto, wpływające na rozwój regionu oraz zwiększające przy okazji turystyczny potencjał miasta.

Centrum konferencyjne oddaje do dyspozycji gości nie tylko sale konferencyjne, ale zapewnia pokoje hotelowe o wysokim standardzie oraz doskonale działające zaplecze cateringowe. Obiekt wysokiej klasy wybierany na miejsce konferencji pełni funkcję reprezentacyjną dla organizatora danej imprezy oraz korzystnie wpływa na tworzenie jego wizerunku. Eleganckie wnętrza o niebanalnej stylistyce, jakość proponowanych usług oraz profesjonalny personel budują doskonałą markę, jaką powinien cechować się business hotel.

Poznań jest miejscem, które pozwala na idealne połączenie świata biznesu z turystyką. Wyczerpujące, intensywne biznesowe spotkania przyjemnie jest zakończyć pysznym posiłkiem, jakie zapewnia świetnie przygotowane zaplecze gastronomiczne. Można tu również zaznać relaksu podczas kameralnych spotkań przy kieliszku dobrego trunku.

Położenie obiektu pozwala na skorzystanie z największych atrakcji turystycznych Poznania, spokojnych odprężających spacerów po zabytkowych uliczkach. Miasto jest jednym z większych centrów kulturalnych oferujących ciekawe aktywności. Udział w ważnym wydarzeniu kulturalnym, jakim jest interesujący spektakl,będzie wspaniałym zwieńczeniem udanej konferencji, spotkań biznesowych bądź szkoleń.

Systemowe podejście do organizowania konferencji

Wysokiej klasy obiekty biznesowe poza strategiczną lokalizacją, kompleksowo urządzonymi salami konferencyjnymi, dobrze zorganizowanym zapleczem gastronomicznym powinny dysponować wygodnymi i komfortowymi pokojami. Najlepiej takimi, które w swojej funkcjonalności łączą strefę noclegu z wygodnym miejscem do pracy. Miejsce na odprężenie i pozbycie się stresu, takie jak przykładowo sala fitness, są bardzo mile widziane przez gości i wchodzą już do standardów hotelowych. Śniadania na miejscu, możliwość skorzystania z usług pralni, pobliski parking, wykwalifikowany i miły personel składają się na ofertę dobrej jakości obiektu, z którego goście chętnie korzystają i do którego niejednokrotnie wracają.